Zdravstvena tribina

Datum objave: 20. 11. 2017.

Udruga za promicanje kvalitete života Turen iz Podturna organizirala je u subotu 18.11.2017. za mještane Podturna zdravstvenu tribinu pod nazivom „Prva pomoć kod moždanog i srčanog udara“.

Tribinu su vodile viša medicinska sestra Alenka Novak i volonterka Ana iz Gradskog društva Crvenog križa Čakovec. Sestra Alenka govorila je o simptomima pomoću kojih možemo prepoznati  kada  se radio o moždanom ili srčanom udaru te kako postupiti kada do toga dođe. Najvažnije je, kako je rekla, brzo reagirati i pozvati hitnu pomoć a do dolaska hitne  pomoći unesrećenom. Na lutki su nam pokazale  postupak masiranja srca i upuhivanja zraka te bočni položaj.  Nakon predavanja prisutnima su mjerile tlak, razinu šećera u krvi te zasićenost krvi kisikom.

Hvala sestri  Alenki i volonterki Ani na zanimljivom predavanju.