Besplatno mjerenje krvnog tlaka i razine šećera

Datum objave: 14. 5. 2024.

U organizaciji Udruge Turen i Općine Podturen dana 13. svibnja 2024. godine povodom Međunarodnog dana sestrinstva, održalo se besplatno mjerenje krvnog tlaka i razine šećera u Društvenom domu. Patronažne sestre Doma zdravlja Čakovec obradile su tom prilikom osamdesetak mještana.

Članica Udruge Turen, Ljubica Kolar, preuzela je organizaciju ovog projekta.

– Puni naziv naše Udruge Turen je Udruga za promicanje kvalitete života Turen, a iz samog se naziva mnogo toga može iščitati. Nismo ovdje samo u cilju poboljšanja kulturne, umjetničke i društvene kvalitete života mještana, već i one zdravstvene i rekreativne! Zato smo uvele sportske aktivnosti, a provodimo i projekte povezane sa zdravljem. Već dvadeset godina, od samog osnutka, provodimo projekt vezan uz organizaciju zdravstvenih termina koji su namijenjeni mještanima. Ove godine to je mjerenje tlaka i šećera.

Organizacija ovog događaja za koji su zadužene sve članice udruge je jako  važna kako bi potaknula starije članove da brinu o svom zdravlju.