“Bijela nedjelja u Podturnu”

Datum objave: 03. 4. 2018.

BIJELA NEDJELJA U PODTURNU

 

Udruga za promicanje kvalitete života  „Turen“ osnovana je prije 11 godina s ciljem poboljšavanja kvalitete života mještana mjesta i općine Podturen te nastoji djelovati kao kulturna,socijalna i humanitarna poveznica između svih mještana. Želja nam je poticanje druženja svih uzrasta kroz organizaciju raznih događanja.

Tradicionalna manifestacija koju članice organiziraju na Uskrsni ponedjeljak je druženje pod nazivom „Bijela nedjelja“.Ove godine tema je bila slavljenje ljubavi kroz pjesmu i prigodne recitacije.Članice su izložile svoje ručne radove i sobne biljke, a dvoranu ukrasile prigodnim proljetnim cvijećem. Naši gosti bili su KUD Podturen, Limena glazba općine Podturen te KUU Društvo žena Gornji Kraljevec .Vokalna skupina „Turen“ sa svojim glasovima je uljepšala pravi proljetni ugođaj u Podturnu.