Sedma milenijska fotografija: U velikoj ružičastoj vrpci i članice Udruge Turen

Datum objave: 15. 10. 2019.

Savez udruga protiv raka dojke (SURD) je prije sedam godina pokrenuo manifestaciju Milenijska ružičasta vrpca. Članice SURD-e su brojne udruge iz različitih dijelova Hrvatske koje okupljaju žene oboljele od raka dojke.

Žene Republike Hrvatske koje su liječene od raka dojke na svoje postojanje žele ukazati na specifičan način – sudjelovanjem u snimanju milenijske fotografije imena Ružičasta vrpca.

Manifestacija ima nacionalni karakter i provodi se svake godine u drugom gradu. Dosad je održana u Zagrebu, Varaždinu, Osijeku, Čakovcu, Gospiću i Dubravi (Zagrebačka županija), a 12.10.2019. godine i u Požegi. Tamo je iz svih hrvatskih sredina došlo preko 600 žena liječenih od raka dojke. Cilj akcije je podići svijest svih građana o važnosti ranog otkrivanja raka dojke. I članice Udruge Turen sudjelovale su na snimanju.